Bourns SRR1240-3R9Y
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 6.35A 0.015Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR1240-3R9Y.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Farnell
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-39.62%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
30,350
Authorized Distributors
6
Inductance
3.9 µH
3.9 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
6.35 A
6.3 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
15 mΩ
15 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2009-06-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 4.8A 0.0146Ohm DCR 3131 T/R
TAIYO YUDENNS12575T3R9NN
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 30% 100KHz 7.38A 0.01188Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 30% 100KHz Ferrite 4.6A 0.018Ohm DCR 4040 T/R
TAIYO YUDENNR10050T3R8N
Inductor Power Shielded Wirewound 3.8uH 30% 100KHz Ferrite 6.8A 0.0169Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.8uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 5.5A 0.015Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.9uH 30% 100KHz Ferrite 6A 0.014Ohm DCR 4949 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR1240-3R9Y fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 3.9uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
100KHz 39MHz 6.2A 6.35A 14@7.96MHz 3.9¦ÌH 15m¦¸ ¡À30% SMD,12.5X12.5MM , 12.5mm*12.5mm*4.5mm
FIXED IND 3.9UH 6.35A 15MOHM SMD
Surface Mount Power Inductor, Srr1240 Series, 3.9 H, 30%, Shielded, 0.015 Ohm, 6.35 A |Bourns, Inc. SRR1240-3R9Y
SRR1240 Nonstandard 0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm 3.9muH
INDUCTOR, 3.9UH, 30%, 6.35A, SMD
INDUCTOR, 3.9UH, 30%, 6.35A, SMD; Inductance: 3.9µH; RMS Current (Irms): 6.35A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 6.2A; Product Range: SRR1240 Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 4mm; DC Re