Bourns SRR1210A-120M
General Purpose Inductor, 12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR1210A-120M.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-74.64%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
23,728
Authorized Distributors
6
Inductance
12 µH
12 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
6.3 A
6.3 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
22 mΩ
22 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 19Q-Factor Ferrite 4.8A 0.025Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 5.6A 0.028Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR1210A-120M fournies par ses distributeurs.
FIXED IND 12UH 6.3A 22 MOHM SMD
1KHz 18MHz 6.1A 6.3A 14@2.52MHz 12¦ÌH 22m¦¸ ¡À20% SMD,12X12MM , 12mm*12mm*10mm
SMD SHIELED POWER INDUCTOR, 12UH, 20%, SRR1210A
SRR1210A Nonstandard 0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm 12muH
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1210A Series, 12 H, 20%, Shielded, 0.022 Ohm, 6.3 A |Bourns, Inc. SRR1210A-120M
IND SHIELDED 12UH 20% 2.52MHZ FERRITE
INDUCTOR, SHIELDED, 12UH, 20%, 6.3A
12uH ±20% 6.1A SMD,12x12mm Power Inductors ROHS