Bourns SRP1250-1R8M
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz Iron 21A 0.0047Ohm DCR T/R
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRP1250-1R8M.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.52%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-03-12
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-06-30
LTD Date2026-12-31
Pièces détachées
Ind Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz Iron 21A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 21A 0.0049Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 17A 0.007Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 2.2A 0.0275Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1212
Descriptions
Descriptions de Bourns SRP1250-1R8M fournies par ses distributeurs.
Ind13.5X13.9X5.2Mm,1.8Uh20%21A, shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel |Bourns, Inc. SRP1250-1R8M
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5050
FIXED IND 1.8UH 21A 4.7 MOHM SMD
100KHz 40A 21A 1.8¦ÌH 4.7m¦¸ ¡À20% SMD,13.5X13.9MM , 13.9mm*13.5mm*5.9mm
SRP1250 Nonstandard 0.547Lx0.531W 13.90mmx13.50mm 1.8muH
21A 1.8uH ±20% 40A SMD,13.5x13.9mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, 1.8UH, 20%, 21A, SMD
MAGNETICS - High Current Power Inductors
INDUCTOR, 1.8UH, 20%, 21A, SMD; Inductance: 1.8µH; RMS Current (Irms): 21A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 40A; Product Range: SRP1250 Series; Power Inductor Case: 13.9mm x 13.5mm x 5.9mm; DC Resis