Bourns SRP1238A-1R8M
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 17A 0.007Ohm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRP1238A-1R8M.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.54%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-05-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 21A 0.0049Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz Iron 16.5A 0.007Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz Iron 21A 0.0047Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 2.2A 0.0275Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1212
Descriptions
Descriptions de Bourns SRP1238A-1R8M fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
INDUCTOR, 1.8UH, 20%, 17A, SHIELDED; Inductance:1.8µH; RMS Current (Irms):17A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):30A; Product Range:SRP; Available until stocks are exhausted Alternatives available
Inductor, Shielded, 1.8Uh, 20%, 17A; Inductance:1.8Μh; Rms Current (Irms):17A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):30A; Product Range:Srp1238A Series; Dc Resistance Max:0.007Ohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP1238A-1R8M