Bourns SDR1307A-6R8M
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6A 17mOhm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SDR1307A-6R8M.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Newark
Stock
38,459
Inductance
6.8 µH
6.8 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
6 A
6 A
DC Resistance (DCR)
17 mΩ
17 mΩ
Q Factor
24
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Pièces détachées
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6A 0.017Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 38Q-Factor Ferrite 7.5A 0.0142Ohm DCR T/R
Inductor Power Molded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Alloy Sponge Powder 4.5A 0.06Ohm DCR T/R
Inductor Power Molded Wirewound 6.8uH 20% Alloy Sponge Powder 4.5A 0.06Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 6.5A 0.024Ohm DCR T/R
Power Inductors - SMD FIXED IND 6.8UH 4.6A 27 MOHM SMD
Descriptions
Descriptions de Bourns SDR1307A-6R8M fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5151
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sdr1307A Series, 6.8 H, 20%, Unshielded, 0.017 Ohm, 6 A |Bourns, Inc. SDR1307A-6R8M
INDUCTOR, 6.8UH, 10.5A, 20%, POWER; Inductance: 6.8µH; RMS Current (Irms): 6A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 10.5A; Product Range: SDR1307A Series; Power Inductor Case: 13mm x 7mm; DC Resistance