Bourns SDR1005-682KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 6800uH 10% 1KHz 105Q-Factor Ferrite 0.11A 30Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SDR1005-682KL.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Electro Sonic
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-14.80%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Wirewound 6800uH 10% 1KHz 60Q-Factor Ferrite 0.12A 9.4Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Wirewound 6800uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.2A 20.7Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 6800uH 10% 1KHz 0.059A 60Ohm DCR AXL T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 6800uH 10% 1KHz Ferrite 0.15A 16.3Ohm DCR AXL Bag
Inductor, ferrite,6.8Mh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 5300-47-RC
General Purpose Inductor, 6800uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Descriptions
Descriptions de Bourns SDR1005-682KL fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 6800uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039
Inductor, Un-Shielded, 6.8Mh, 120Ma, Smd; Inductance:6.8Mh; Rms Current (Irms):110Ma; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):120Ma; Product Range:Sdr1005 Series; Dc Resistance Max:30Ohm; Product Length:12.7Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR1005-682KL
INDUCTOR, SMD, 6800UH, 0.12A; Inductance:6.8mH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:30ohm; DC Current Rating:110mA; Self Resonant Frequency:1MHz; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Lead Spacing:7.6mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:10mm; External Length / Height:5mm; External Width:12.7mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:105; Resonant Frequency:1MHz; Saturation Current Ic:0.12A; Test Frequency:0.171MHz