Bourns SDR0805-391KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.36A 1.77Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SDR0805-391KL.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Farnell
Electro Sonic
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+17.43%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
18,535
Authorized Distributors
6
Inductance
390 µH
390 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
360 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.77 Ω
1.77 Ω
Q Factor
12
Test Frequency
796 kHz
1 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4341
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.48A 1.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz Ferrite 0.6A 1.5Ohm DCR Automotive T/R
Inductor 390uH Wirewound Unshielded 370mA 690mOhm Radial Vertical Cylinder
Ind 390.00 Uh 0.370 A 1000.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-03-391K
Descriptions
Descriptions de Bourns SDR0805-391KL fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
SDR0805 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/ FERRITECORE,390 UH +/-10%WIREWOUND 360MA IDC
INDUCTOR, 390UH, 10%, 0.36A, SMD; Inductance: 390µH; RMS Current (Irms): 360mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 550mA; Product Range: SDR0805 Series; Power Inductor Case: 7.8mm x 7.8mm x 5.3mm; DC
Inductor, 390Uh, 360Ma, 10%, 4Mhz; Core Material:Ferrite Dr; Dc Current Rating:360Ma; Dc Resistance Max:1.77Ohm; Inductance:390Μh; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Case Style:Smd; No. Of Pins:2; Q Factor:12; Reel Quantity:1000 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0805-391KL