Bourns SDE1006A-6R8M
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3535
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SDE1006A-6R8M.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Master Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Ferrite 3.8A 0.048Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 33Q-Factor Ferrite 3.4A 0.044Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Ferrite 3A 0.08Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Molded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Alloy Sponge Powder 4.5A 0.06Ohm DCR T/R
Inductor Power Molded Wirewound 6.8uH 20% Alloy Sponge Powder 4.5A 0.06Ohm DCR T/R
Power Inductors - SMD FIXED IND 6.8UH 4.6A 27 MOHM SMD
Descriptions
Descriptions de Bourns SDE1006A-6R8M fournies par ses distributeurs.
Ind10X9X5.4Mm,6.8Uh20%4.2A, non-Shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel |Bourns, Inc. SDE1006A-6R8M
FIXED IND 6.8UH 4.2A 44 MOHM SMD
Fixed Inductors 6.8uH 20% SMD 1006 AEC-Q200
SDE1006A Nonstandard 0.394Lx0.354W 10.00mmx9.00mm 6.8muH
4.2A 6.8uH ±20% 4.6A SMD,9x10mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, 6.8UH, 4.6A, 20%, POWER; Inductance: 6.8µH; RMS Current (Irms): 4.2A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 4.6A; Product Range: SDE1006A Series; Power Inductor Case: 10mm x 9mm x 5.4mm; DC Re