Bourns PWR221T-30-1R00F
Res Thick Film 1 Ohm 1% 2.25/30W ±100ppm/C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PWR221T-30-1R00F.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
Datasheet3 pagesIl y a 11 ans
TME
Farnell
Electro Sonic
X-ON
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+14.10%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 1.7321V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD1R00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 1R, 1W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay CPF11R0000FKEE6
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1622371-1
TE Connectivity 1622371-1 Metal Film Resistor 1Ohm 3/5W 1% Through Hole
Axial Axial Military MIL-R-10509/1RN60 0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm 0.25W 1/4W 1Ohms ±100ppm/C
Descriptions
Descriptions de Bourns PWR221T-30-1R00F fournies par ses distributeurs.
TO-220-2Full Pack FIXED RESISTOR PWR221T-30 0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm 30W 1Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors 1Ω 30W ±100ppm/℃ ±1% TO-220-2 Through Hole Resistors ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 30W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 1R, 1%, 30W, Thick Film; Resistance:1Ohm; Product Range:Pwr221T-30 Series; Power Rating:30W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:To-220; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR221T-30-1R00F
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 1 / Tolerance (±) % = 1 / Power Rating W = 30 / Voltage Rating V = 250 / Body Length mm = 10.4 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Temperature Coefficient = 100 ppm/°C / Termination Type = PCB Pins / Body Height mm = 16.3 / Body Width mm = 3.2 / Mounting Type = Through Hole / Qualification = AEC-Q200