Bourns PWR220T-20-1R00F
Res Thick Film 1 Ohm 1% 20W ±100ppm/C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PWR220T-20-1R00F.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 4 ans
HQonline
Electro Sonic
Farnell
Tendance sur 3 mois:
-78.31%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2011-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity1623809-1
Fixed Resistor, Thin Film, 20W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 1.7321V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD1R00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 1R, 1W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay CPF11R0000FKEE6
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1622371-1
RESISTORS METAL FILM RES 1 OHMS PWR-RTG 0.6 W TOL 1% AXIAL LR NEOHM SERIES
Descriptions
Descriptions de Bourns PWR220T-20-1R00F fournies par ses distributeurs.
TO-220-2 FIXED RESISTOR PWR220T-20 0.398Lx0.157W 10.10mmx4.00mm 20W 1Ohm ±100ppm/C
PWR220T SERIES TO-220 RADIAL THICK FILM RESISTOR 1OHMS +/-1% 20W +/-100PPM
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 20W, 1ohm, 4.4721V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 1R, 1%, 20W, To-220, Thick Film; Resistance:1Ohm; Product Range:Pwr220T-20 Series; Power Rating:20W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:To-220; Voltage Rating:250V; Resistor Technology:Thick Film Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR220T-20-1R00F