Bourns PM7032S-471M-RC
General Purpose Inductor, 470uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM7032S-471M-RC.
Stock
12,501
Authorized Distributors
4
Inductance
470 µH
470 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
200 mA
200 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
2.4 Ω
2.4 Ω
Q Factor
34
Test Frequency
100 kHz
1 kHz
Introduction Date2006-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 1KHz 34Q-Factor Ferrite 0.2A 2.4Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 470uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 6363/2525
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 200mA 2.46Ohm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 0.19A 1.8Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 0.35A 3.12Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz 0.19A 1.8Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns PM7032S-471M-RC fournies par ses distributeurs.
Ind Power Shielded Bobbin Core 470uH 20% 1KHz 34Q-Factor Ferrite 200mA T/R