Bourns PM5022S-681M-RC
Ind Power Shielded Bobbin Core 680uH 20% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 540mA T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM5022S-681M-RC.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Stock
24,603
Authorized Distributors
4
Inductance
680 µH
680 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
540 mA
540 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.47 Ω
1.47 Ω
Q Factor
19
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 0.54A 1.47Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH/2720uH 20% 100KHz Ferrite 700mA/350mA 1.212Ohm/4.635Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 100KHz 0.64A 1.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 100KHz Ferrite 0.58A 1.12Ohm DCR 4949 T/R
TAIYO YUDENNS10145T681MNA
Inductor Power Shielded Wirewound 680uH 20% 100KHz 420mA 1.89Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10145T681MNV
Ind Power Shielded Wirewound 680uH 20% 100KHz Ferrite 420mA Embossed T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns PM5022S-681M-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 680uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 7255
540mA 680uH ±20% 1.1A SMD,15x22mm Power Inductors ROHS
Ind18.3X14X6.8Mm,680Uh20%0.54A,shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM5022S-681M-RC