Bourns PM428S-100-RC
Ind Power Shielded Bobbin Core 10uH 30% 100KHz 11.26Q-Factor Ferrite 1.19A T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM428S-100-RC.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Electro Sonic
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
48,401
Authorized Distributors
5
Inductance
10 µH
10 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.19 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
110 mΩ
Q Factor
11.26
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Bourns PM428S-100-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 10uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
1.19A 10uH ±30% 1A SMD,4.8x4.8mm Power Inductors ROHS
Ind4.8X4.8X2.8Mm,10Uh30%1.19A,shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM428S-100-RC