Bourns PM1608S-220M-RC
Ind Power Shielded Bobbin Core 22uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 700mA T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM1608S-220M-RC.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 8 ans
_legacy Avnet
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
27,161
Authorized Distributors
5
Inductance
22 µH
22 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
700 mA
700 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
110 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2001-06-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 860mA 110mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.66A 0.14Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 0.7A 0.11Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 0.7A 0.11Ohm DCR T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 0.9A 0.348Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1A 496mOhm DCR 2020 Blister T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns PM1608S-220M-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2617
FIXED IND 22UH 700MA 110MOHM SMD
PM1608S Nonstandard 0.260Lx0.173W 6.60mmx4.40mm 22muH
Ind6.6X4.4X3Mm,22Uh20%0.7A,shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1608S-220M-RC
700mA 22uH ±20% Power Inductors ROHS