Bourns PM1008-82NK-RC
General Purpose Inductor, 0.082uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM1008-82NK-RC.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 7 ans
Electro Sonic
Newark
Mouser
DigiKey
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TAIYO YUDENHK160882NK-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 82nH 10% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
Ind Chip Wirewound 82nH 10% 150MHz 60Q-Factor Alumina 500mA 0805 T/R
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.082uH 10% 50MHz 15Q-Factor Ferrite 0.3A 0.2Ohm DCR 0805 T/R
Ind Chip Shielded Multi-Layer 82nH 10% 50MHz 15Q-Factor Ferrite 50mA 0603 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns PM1008-82NK-RC fournies par ses distributeurs.
FIXED IND 82NH 600MA 180MOHM SMD
600mA 82nH ±10% 1008 Power Inductors ROHS
Chip Inductor, 82Nh, 1A, 10%, 1Ghz; Core Material:Ceramic; Current Rating:1000Ma; Dc Current Rating:1A; Dc Resistance Max:0.22Ohm; Ferrite Case Style:1008 [2520 Metric]; Inductance:82Nh; Inductance Tolerance:± 10%; No. Of Pins:2 Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1008-82NK-RC