Bourns PM0805-82NK-RC
Ind Chip Wirewound 82nH 10% 150MHz 60Q-Factor Alumina 500mA 0805 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM0805-82NK-RC.
Newark
_legacy Avnet
Electro Sonic
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.29%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.082uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Ind Chip Shielded Multi-Layer 82nH 10% 50MHz 15Q-Factor Ferrite 50mA 0603 T/R
TAIYO YUDENHK160882NK-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 82nH 10% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.082uH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 0.32A 0.0515Ohm DCR T/R
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.082uH 10% 50MHz 15Q-Factor Ferrite 0.3A 0.2Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.077uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Descriptions
Descriptions de Bourns PM0805-82NK-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.082uH, 10%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0805
150MHz 1.35GHz 500mA 60@500MHz 82nH 320m¦¸ ¡À10% 0805 2.1mm*1.5mm*1.5mm
PM0805 0805 (2012Metric) 0.083Lx0.059W 2.10mmx1.50mm 82nH
FIXED IND 82NH 500MA 320MOHM SMD
400mA 82nH ±10% 0805 Power Inductors ROHS
Inductor, 82Nh, 500Ma, 10%, 1.35Ghz; Dc Current Rating:500Ma; Dc Resistance Max:0.32Ohm; Inductance:82Nh; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Case Style:0805; No. Of Pins:2; Q Factor:60; Q Test Frequency:500Mhz; Reel Quantity:2000 Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM0805-82NK-RC