Bourns PM0603-39NJ-RC
Inductor Chip Wirewound 39nH 5% 250MHz 35Q-Factor Alumina 600mA 250mOhm DCR 0603 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM0603-39NJ-RC.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 7 ans
element14 APAC
X-ON
_legacy Avnet
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.30%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
13,511
Authorized Distributors
6
Inductance
39 nH
39 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
600 mA
DC Resistance (DCR)
250 mΩ
250 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor RF Wirewound 0.039uH 5% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 0.46A 0.22Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.037uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.039uH 5% 250MHz 60Q-Factor Ceramic 0.5A 0.29Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Wirewound Inductor, 39 nH, 0.29 ohm, 2.1 GHz, 500 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
General Purpose Inductor, 0.036uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Descriptions
Descriptions de Bourns PM0603-39NJ-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0603
INDUCTOR, 39NH, 600MA, ±0.3nH, 2.2GHZ; Product Range:BOURNS - PM0603 Series; Inductance:39nH; Inductance Tolerance:± 5%; Inductor Case Style:0603 ^1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:2.2GHz; DC Resistance Max:0.25ohm