Bourns PDB182-K420K-203B
±20% 125mW 20kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PDB182-K420K-203B.
JRH Electronics
Datasheet5 pagesIl y a 13 ans
element14
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.29%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces détachées
Res Carbon Film Trimmer 20K Ohm 20% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turns (10.3 X 12.1mm) Pin Thru-Hole
Res Carbon Film POT 20K Ohm 20% 1/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm Pin Bracket Mount/Through Hole
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 20000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT Electronics91AR20KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 20000ohm, 250V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F2MFL3B24
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE METAL BUSHING 20K EVU SERIES
Descriptions
Descriptions de Bourns PDB182-K420K-203B fournies par ses distributeurs.
Res Carbon Film POT 20K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (31.5 X 17 X 21mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive
Rotary Potentiometer, 20Kohm, 17Mm, 20%; Track Resistance:20Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:125Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:Pdb18 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; No. Of Gangs:2Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PDB182-K420K-203B