Bourns PTD901-2015K-B203
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PTD901-2015K-B203.
Tendance sur 3 mois:
+58.47%
Introduction Date2010-05-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Carbon Film POT 20K Ohm 20% 1/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm Pin Bracket Mount/Through Hole
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F2MFL3B24
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE METAL BUSHING 20K EVU SERIES
PanasonicEVU-F2LFL3B24
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE PLASTIC SLEEVE 20K EVU SERIES
PanasonicEVU-F2AF30B24
POTENTIOMETER ROTARY 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE NO BUSHING 20K EVU SERIES
Descriptions
Descriptions de Bourns PTD901-2015K-B203 fournies par ses distributeurs.
Res, carbon,20Kohms,50Wvdc,20+/-% Tol,3037-Case |Bourns, Inc. PTD901-2015K-B203
±20% 50mW 20kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
20K¦¸ ¡À20% 50mW 20V(DC),150V(AC) 11.3mm*9.5mm*11.3mm
POT 20K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Res Carbon Film POT 20K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (22.05 X 9.5 X 11.3mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive