Bourns PDB182-D420K-503A
±20% 60mW 50kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PDB182-D420K-503A.
JRH Electronics
Datasheet5 pagesIl y a 13 ans
element14
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.49%
Pièces détachées
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 50000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 3943
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 50000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F3MFL3B54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE METAL BUSHING 50K EVU SERIES
TT ElectronicsP160KN-0QC15B50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVJ-C25F02A54
Res POT 50K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1Turn 6mm (14.2 X 20.4mm) Pin Thru-Hole Tray
Descriptions
Descriptions de Bourns PDB182-D420K-503A fournies par ses distributeurs.
Res Carbon Film POT 50K Ohm 20% 0.06W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (31.5 X 17 X 25mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive
Rotary Potentiometer, 50Kohm, 17Mm, 20%; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Log (Audio); Power Rating:60Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:Pdb182 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount Rohs Compliant: Yes |Bourns PDB182-D420K-503A