TT Electronics P160KN-0QC15B50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 7 ans
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.46%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2016-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
Panel Control - 17Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PDB181-K415F-503B
PanasonicEVU-F3MFL3B54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE METAL BUSHING 50K EVU SERIES
±20% 200mW 50kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TT ElectronicsP170N-QC12BR50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F3AF30B54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE NO BUSHING DETENT 50K EVU SERIES
Descriptions
Descriptions de TT Electronics P160KN-0QC15B50K fournies par ses distributeurs.
Potentiometers 16mm Rotary Panel Potentiometer
POT,ROTARY,50KOHM,20%, 200mW,PCB MOUNT
POT 50K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
50K¦¸ ¡À20% 200mW 200V(AC) 9.5mm
ROTARY POT, 50K, 0.2W, 20%, LINEAR;
Res Conductive Plastic POT 50K Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (24.5 X 17 X 21mm) Pin Panel Mount/Through Hole Box/Tray
Rotary Pot, 50K, 0.2W, Through Hole; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:200Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P160 Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; Shaft Diameter:6Mmrohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies P160KN-0QC15B50K