Bourns PDB181-K420K-502B
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 5000ohm, 200V, 20% +/-Tol
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PDB181-K420K-502B.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 13 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-90.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 5000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 5000ohm, 150V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F2LFL3D53
Res POT 5K Ohm 20% 0.05W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (13 X 33.7mm) Pin Bracket Mount/Through Hole Bulk
TT ElectronicsP120PK-F17BR5K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-E3KFK4B53
Res POT 5K Ohm 20% 0.05W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (27.4 X 19.8mm) Pin Bracket Mount/Through Hole Bulk
Descriptions
Descriptions de Bourns PDB181-K420K-502B fournies par ses distributeurs.
PANEL CONTROL - 17MM-ST-CARBON | Bourns PDB181-K420K-502B
Res Carbon Film POT 5K Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (29.5 X 17 X 21mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive
POT 5.00K OHM 17MM SGL SECTION
Rotary Potentiometer, 5Kohm, 17Mm, ±20%; Track Resistance:5Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:200Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:Pdb18 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; No. Of Gangs:1 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PDB181-K420K-502B