Bourns PDB12-H2251-502BF
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 5000ohm, 150V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PDB12-H2251-502BF.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 9 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.57%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 5000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F2LFL3D53
Res POT 5K Ohm 20% 0.05W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (13 X 33.7mm) Pin Bracket Mount/Through Hole Bulk
TT ElectronicsP120PK-F17BR5K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-E3AF25D53
Rotary Pot, 9mm, Plastic shaft, Horizont Single, w/o bushing, w/detent
Descriptions
Descriptions de Bourns PDB12-H2251-502BF fournies par ses distributeurs.
Panel Control - 12Mm-St-Carbon /Bulk, Bag Packaging |Bourns, Inc. PDB12-H2251-502BF
±20% 80mW 5kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
POT 5K OHM 0.08W CARBON LINEAR