Bourns PCW1J-C24-CAD502L
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PCW1J-C24-CAD502L.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 5 ans
Master Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.88%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2009-08-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2021-06-10
LTD Date2021-06-10
Pièces détachées
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.75W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KNP-0FC25B5K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP230-1FC25BR5K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP231-EC35BR5K
Descriptions
Descriptions de Bourns PCW1J-C24-CAD502L fournies par ses distributeurs.
Res Conductive Plastic POT 5K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.35mm (26.47 X 29.95mm) Solder Lug Panel Mount
Panel Mount Potentiometers Audio 20% 5Kohms
5K¦¸ ¡À20% 250mW ¡À1000ppm/¡æ 26.47mm*29.95mm
Potentiometers 5K 20% Sq 22mm Single Turn