Bourns PCW1J-B24-CAB502L
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.75W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PCW1J-B24-CAB502L.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 5 ans
Electro Sonic
Arrow Electronics
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP230-1FC25BR5K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KNP-0FC25B5K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP231-EC35BR5K
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 5000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 5000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Descriptions
Descriptions de Bourns PCW1J-B24-CAB502L fournies par ses distributeurs.
Panel Control - 22Mm-St-Cp/Tray Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns PCW1J-B24-CAB502L
Panel Mount Potentiometers Linear 20% 5Kohms
POT 5K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR