Bourns CV201210-220K
Inductor RF Shielded Multi-Layer 22uH 10% 1MHz 30Q-Factor Ferrite 0.005A 1.1Ohm DCR 0805 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CV201210-220K.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 5 ans
Farnell
Electro Sonic
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-53.76%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
3,607
Authorized Distributors
6
Inductance
22 µH
22 µH
22 µH
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Current Rating
5 mA
5 mA
5 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.1 Ω
1.1 Ω
1.1 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
1 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-06-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor RF Shielded Multi-Layer 22uH 10% 1MHz 20Q-Factor Ferrite 0.001A 2.1Ohm DCR 0603 T/R
TAIYO YUDENLBR2012T220K
Inductor General Purpose Chip Wirewound 22uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.1A 1.3Ohm DCR 0805 T/R
TAIYO YUDENLBR2518T220K
Ind Chip Wirewound 22uH 10% 2.52MHz Ferrite 175mA 1007 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns CV201210-220K fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 22uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Inductor, 22Uh, 0.005A, 0805, Multilayer; Inductance:22Μh; Product Range:Cv201210 Series; Dc Current Rating:5Ma; High Frequency Inductor Case:0805 [2012 Metric]; Inductor Construction:Multilayer; Dc Resistance Max:1.1Ohm; Inductance Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CV201210-220K
INDUCTOR, MULTILAYER, 22UH, 0.005A, 0805; INDUCTOR, MULTILAYER, 22UH, 0.005A, 0805; Product Range:CV201210 Series; Inductance:22µH; DC Current Rating:5mA; High Frequency Inductor Cas; Available until stocks are exhausted