Bourns CRM1206-FX-1R00ELF
Res Current Sense Thick Film 1206 1 Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CRM1206-FX-1R00ELF.
Newark
Electro Sonic
Tendance sur 3 mois:
+32.18%
Introduction Date2014-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
RCG Series 1206 1 Ohm 0.25 W ±1 % ±100 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
250mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 1Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-101RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions de Bourns CRM1206-FX-1R00ELF fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 1 Ω, 0.5 W, ±1 %, CRM1206-FX-1R00ELF
CRM1206 FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1Ohm 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1ohm, 0.675V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Current Sense Res, 1R, 1%, 500 Mw, 1206; Resistance:1Ohm; Product Range:Crm Series; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRM1206-FX-1R00ELF
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 1 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 150 / Power Rating mW = 500 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 1206