Bourns CRM1206-FX-10R0ELF
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 10Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CRM1206-FX-10R0ELF.
JRH Electronics
Datasheet5 pagesIl y a 3 ans
Newark
Burklin Elektronik
element14 APAC
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.96%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-02-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-8ENF10R0V
Res Thick Film 1206 10 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
SMD Chip Resistor, 10 Ohm, ± 1%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 1206 10 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-1310RL
Res Thick Film 1206 10 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
RCA Series 1206 0.25W 10 Ohm ±1% ±100 ppm/K Rectangular Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1206 10 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Bourns CRM1206-FX-10R0ELF fournies par ses distributeurs.
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 10 Ω, 0.5 W, ±1 %, CRM1206-FX-10R0ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 10ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRM1206 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 10Ohm ±100ppm/C
High Power Current Sense SMD Resistor 10Ohm 1% 500mW
SMD Resistor 1206 10Ω ±1% 0.5W ±100ppm/℃
THICK FILM RESISTOR, 10 OHM, 0.5W, 1%, FULL REEL; Resistance:10ohm; Power Rating:500mW; Resistor Case Style:1206 ^3216 Metric]; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:CRM Series; Packaging:Tape & Reel