Bourns CR2010-JW-151ELF
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 150 Ω, 0.5 W, ±5 %, CR2010-JW-151ELF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CR2010-JW-151ELF.
Burklin Elektronik
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.79%
SymboleEmpreinte
Télécharger
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP1-1623695-1
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 150ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 150ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12ZYJ151U
Res Thick Film 2010 150 Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 150 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1020 150 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Bourns CR2010-JW-151ELF fournies par ses distributeurs.
CR2010 FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 150Ohm 0.5W 1/2W
Res 2010 150R 5% 500Mw Tc200 /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR2010-JW-151ELF
150¦¸ ¡À5% 500mW ¡À200ppm/¡æ 2010 5mm*2.5mm*700¦Ìm