Bourns CR1206-FX-43R0ELF
Res Thick Film 1206 43 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CR1206-FX-43R0ELF.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
Electro Sonic
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.28%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
43 Ω
43 Ω
43 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ8ENF43R0V
Res Thick Film 1206 43 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0743RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 43Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-0743RL
PanasonicERJ-8ENF47R0V
Res Thick Film 1206 47 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 47ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-0747RL
47 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Descriptions
Descriptions de Bourns CR1206-FX-43R0ELF fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 43ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CR1206 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 43Ohm ±100ppm/C