Bourns CR0805-FX-3902ELF
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 39kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CR0805-FX-3902ELF.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
IHS
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.42%
SymboleEmpreinte
Télécharger
Resistance
39 kΩ
39 kΩ
39 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805FR-0739KL
Res Thick Film 0805 39K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805FR-0739KL
Res Thick Film 0805 39K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRG0805F39K
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 39000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-1039KL
PanasonicERJ6ENF3902V
Res Thick Film 0805 39K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns CR0805-FX-3902ELF fournies par ses distributeurs.
CR0805 FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 39kOhm 0.125W 1/8W
SMD Resistor 0805 39KΩ ±1% 1/8W ±100ppm/℃
Res, 39K, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:39Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0805-FX-3902ELF
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 39 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0805