Bourns CR0805-FX-3901ELF
Res Thick Film 0805 3.9K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CR0805-FX-3901ELF.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
IHS
Electro Sonic
X-ON
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.77%
Resistance
3.9 kΩ
3.9 kΩ
3.9 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805FR-073K9L
Res Thick Film 0805 3.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-133K9L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 3900ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-074K02L
Res Thick Film 0805 4.02K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 3.9k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0805 3.6K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns CR0805-FX-3901ELF fournies par ses distributeurs.
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 3.9kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, 3K9, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805;; 0805; Resistance:3.9kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power
SMD Resistor 0805 3.9KΩ ±1% 1/8W ±100ppm/℃
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CR0805 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 3.9kOhm ±100ppm/C
Res, 3K9, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:3.9Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150Vrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0805-FX-3901ELF