Bourns CR0805-FX-3300ELF
Res Thick Film 0805 330 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CR0805-FX-3300ELF.
JRH Electronics
Burklin Elektronik
Newark
Tendance sur 3 mois:
-1.64%
3DTélécharger
SnapEDA
Resistance
330 Ω
330 Ω
330 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE ConnectivityCRG0805F330R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 330ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-07330RL
125Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 330 0805 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Yageo GroupAC0805FR-07330RL
Res Thick Film 0805 330 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-13330RL
Res Thick Film 0805 330 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 330 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 300ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de Bourns CR0805-FX-3300ELF fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 330Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CR0805 SMD THICK FILM RESISTOR,330 OHMS, PWR-RTG 0.125 W, TOL 1%,SMT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 330ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CR0805 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 330Ohm ±100ppm/C
RES, THICK FILM, 330R, 1%, 0.125W, 0805,; RES, THICK FILM, 330R, 1%, 0.125W, 0805, REEL; Resistance: 330ohm; Resistance Tolerance: ± 1%; Power Rating: 125mW; Resistor Case / Package: 0805 ^2012 Metric]; Resistor Technology: T
Res, 330R, 1%, 0805, Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:330Ohm; Product Range:Cr Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:125Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0805-FX-3300ELF
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 330 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0805