Bourns CR0805-FX-2702ELF
Res Thick Film 0805 27K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CR0805-FX-2702ELF.
JRH Electronics
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
IHS
Burklin Elektronik
Electro Sonic
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+106%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
27 kΩ
27 kΩ
27 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805FR-1327KL
Res Thick Film 0805 27K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 27kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0805F27K
Res Thick Film 0805 27K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Yageo GroupRC0805FR-0727KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 27kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 27K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0805FR-0727KL
Res Thick Film 0805 27K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Bourns CR0805-FX-2702ELF fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 27000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 27KΩ ±1% 1/8W ±100ppm/℃
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CR0805 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 27kOhm ±100ppm/C
Res, 27K, 1%, 0805, Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:27Kohm; Product Range:Cr Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:125Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Temperaturerohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0805-FX-2702ELF
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 27 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0805