Bourns CR0603-FX-1371ELF
Res Thick Film 0603 1.37K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CR0603-FX-1371ELF.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
Electro Sonic
X-ON
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.55%
Authorized Distributors
6
Resistance
1.37 kΩ
1.37 kΩ
1.37 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1330ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
MCR FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.47kOhm 0.1W 1/10W
Yageo GroupAC0603JR-071K3L
Res Thick Film 0603 1.3K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
100mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 1.3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Bourns CR0603-FX-1371ELF fournies par ses distributeurs.
CR0603 FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.37kOhm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1370ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603