Bourns CR0402-JW-101GLF
Res Thick Film 0402 100 Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CR0402-JW-101GLF.
HQonline
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
IHS
Master Electronics
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+5.48%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
TE Connectivity1622826-3
Res Thick Film 0402 100 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 100 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402J100R
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Crg Series, 100 Ohm, 63 Mw, 5%, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes
Res Thick Film 0402 100 Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 100 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/°C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns CR0402-JW-101GLF fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 100ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CR0402 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 100Ohm ±200ppm/C
Res, 100R, 5%, 0.063W, Thick Film, 0402; Resistance:100Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0402-JW-101GLF
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 100 / Tolerance (±) % = 5 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 125 / Power Rating mW = 63 / Body Length mm = 1 / Voltage Rating - DC V = 50 / Temperature Coefficient = 200 ppm/°C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.3 / Body Width mm = 0.5 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0402