Bourns 5900-560-RC
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 56uH 10% 1KHz Ferrite 3.2A AXL
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 5900-560-RC.
Newark
Electro Sonic
X-ON
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Pièces détachées
Ind Power 56uH 10% 1KHz Ferrite 3.66A Axial Bulk
Inductor Power Unshielded Drum Core 56uH 10% 10KHz Ferrite 3.8A 0.075Ohm DCR RDL
Inductor Power Drum Core 56uH 10% 1KHz Ferrite 2.8A 0.069Ohm DCR RDL
API Delevan4590-563K
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind Power Wirewound 56uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 680mA T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.94A 0.24Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns 5900-560-RC fournies par ses distributeurs.
CHOKE, 56UH, 3.2A, 10%; Inductance:56µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.037ohm; DC Current Rating:3.2A; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; Body Material:Ferrite; Core Material:Ferrite
Choke, 56Uh, +10%, Axial; Rango De Producto:Serie 5900; Inductancia:56Μh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Intensidad Nominal Dc:3.2A; Resistencia Dc Máx.:0.037Ohm; Tipo De Empaquetado:Individual; Bobina, Tipo:Axial Leaded |Bourns Jw Miller 5900-560-RC