Bourns 4816P-T01-561
Resistors Network-Thick Film Smd Med Body Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 4816P-T01-561
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4816P-T01-561.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Electro Sonic
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
22,482
Authorized Distributors
5
Resistance
560 Ω
560 Ω
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
160 mW
160 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.10
Introduction Date1998-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions de Bourns 4816P-T01-561 fournies par ses distributeurs.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.28W, 560ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount
RES ARRAY 8 RES 560 OHM 16SOIC
RES NET ISOLATED 560 OHM 16-SMD