Bourns 4816P-2-102
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/C BUS 16-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4816P-2-102.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Datasheet3 pagesIl y a 12 ans
Datasheet3 pagesIl y a 19 ans
Electro Sonic
Arrow.cn
Jameco
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
Molded
SOIC
Number of Resistors
15
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
1.28 W
80 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.10
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.6W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin SOL Gull Wing SMD Tube
Res Thick Film Array 1K Ohm 1% ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex SMD Paper T/R
Res Thick Film Array 1K Ohm 1% ±100ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Resistor, Array, 1 kOhm, ± 1%, 254 mW, 4 Resistors, Isolated, 1206 [3216 Metric], Convex, Surface Mount, Thick Film
PanasonicEXB-N8V102JX
Res Thick Film Array 1K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T/R
CTS Components741X083102JP
Res Thick Film Array 1K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Medical T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns 4816P-2-102 fournies par ses distributeurs.
Molded ARRAY/NETWORK RESISTOR resistor network 1.28W 1kOhm 100ppm/C 2%
15 ±2% 1kΩ 80mW ±100ppm/℃ SOIC-16-5.6mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.28W, 1000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount
Resistor, Bussed Resistor Network, 15, 1Kohm, 2%, Smd, Full Reel; Resistance:1Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:16Resistors; Resistor Case/Package:Soic; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 4816P-2-102