Bourns 4814P-T01-102LF
7 ±2% 1kΩ 160mW ±100ppm/℃ SOIC-14-5.6mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4814P-T01-102LF.
Electro Sonic
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
40,164
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
160 mW
160 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1998-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
14-SOIC (0.220 5.59mm Width) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4800P 0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm 1.12W 1kOhm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/°C ISOL Molded 16-Pin SOM Gull Wing SMD Tube
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.28W ±100ppm/°C ISOL Molded 16-Pin SOM Gull Wing SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns 4814P-T01-102LF fournies par ses distributeurs.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.12W, 1000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount
ISO SMT RESTR ARRAY 1KOHM +/-2% 7 RESTRS,1.12W TOTAL, SOM PACKAGE 4800P STD SMT
Resistor, Iso Res N/W, 7, 1Kohm, 2%, Smd; Resistance:1Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:7Resistors; Resistor Case/Package:Soic; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:50V; Power Rating Per Resistor:160Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4814P-T01-102LF
RESISTOR NETWORK, 1K; Resistance:1kohm; Resistance Tolerance:± 2%; Power Rating:1.12W; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; No. of Elements:7; Resistor Case Style:DIL; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:1.9mm; External Length / Height:9.91mm; External Width:5.59mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Insulation Resistance:10Mohm; Lead Length:0.13mm; Lead Spacing:1.27mm; No. of Pins:14; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:DIL; Power Rating per Element:160mW; Reel Quantity:2000; Resistor Element Material:Thick Film Array; Series:4814P; Temperature Coeff Tracking +:50ppm/°C; Temperature Coeff Tracking -:50ppm/°C; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:2%; Tolerance -:2%; Voltage Rating VDC:50V