Bourns 4610X-101-470LF
10-SIP Array/network Resistor 4600X 0.998LX0.098W 25.35MMX2.49MM 1.25W 47 Ohm ±250PPM/C
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4610X-101-470LF.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Datasheet2 pagesIl y a 19 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.08%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 1W ±250ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063470P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 47ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
9-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.898Lx0.098W 22.81mmx2.49mm 1.13W 47Ohm ±250ppm/C
CTS Components77063510P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 51ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Bourns 4610X-101-470LF fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 1.25W ±250ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 47ohm, 100V, 2% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor, Thkfilm, Conf SIP, Rest 47 Ohms, 2%,100V,1.25W@70DegC, Isolated
RES BUS RES N/W 9, 47OHM, 1OHM, SIP; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 1ohm; Power Rating:1.25W; Voltage Rating:100V; Series:4600X; Temperature Coefficient:± 250ppm; No. of Elements:9; Leaded Process Compatible:Yes