Bourns 4608X-102-222LF
Resistor Thick Film Net 2.2k Ohm 2% 1 Watt Isolated 8-Pin SIP Pin Through Hole
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4608X-102-222LF.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 5 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Burklin Elektronik
Tendance sur 3 mois:
-10.26%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
50,917
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
4
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
8-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm 1W 2.2kOhm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 3/4W ±100ppm/°C ISOL Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 3/4W ¦100ppm/¦C ISOL 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061222P
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063222P
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descriptions
Descriptions de Bourns 4608X-102-222LF fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Avnet Japan
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 2200ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
4 ±2% 2.2kΩ 300mW ±100ppm/℃ SIP-8-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Resistance:2.2kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. of Resistors:4Resistors; Resistor Case / Package:SIP; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating per Resistor:300mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C RoHS Compliant: Yes