Bourns 4310R-101-560
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4310R-101-560.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
JRH Electronics
Newark
Sierra IC
DigiKey
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
19,699
Authorized Distributors
6
Resistance
56 Ω
56 Ω
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1998-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
10-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm 1.25W 56Ohm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 1.25W ¦100ppm/¦C BUS 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 56 Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descriptions
Descriptions de Bourns 4310R-101-560 fournies par ses distributeurs.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 56ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 9808
RNET - THK FILM MOLD SIP | Bourns 4310R-101-560
Resistor, Bus Res N/W, 9, 56 Ohm, 0.02, Sip; Resistance:56Ohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:9Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:200Mw Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 4310R-101-560