Bourns 4310R-101-473LF
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4310R-101-473LF.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Master Electronics
Newark
Farnell
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+5.53%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
80,424
Authorized Distributors
6
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
9
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistor, Ntwrk; 47000 Ohms; Bussed; Epoxy Resin; Conformal SIP; 1.25W; +/-2%; 100V; 10P
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components770101473P
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77081473P
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descriptions
Descriptions de Bourns 4310R-101-473LF fournies par ses distributeurs.
RESISTOR, NTWRK,47 K OHMS, BUSSED, NOVOLAC EPOXY, MLD SIP,1.25W,2%,100V,10PIN
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 47000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 9808
RESISTOR, NETWORK, SIP, 47K; Resistance:47kohm; Resistance Tolerance:± 2%; Power Rating:1.25W; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; No. of Elements:9; Resistor Case Style:SIP; Resistor Terminals:Radial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011)
Resistor, Bussed Resistor Network, 9, 47Kohm, 2%, Sip; Resistance:47Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:9Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Resistor Type:Network Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4310R-101-473LF