Bourns 4310R-101-472
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4310R-101-472.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Newark
Jameco
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.72%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
97,258
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Resistor Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
10-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm 1.25W 4.7kOhm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Ammo
9-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR CSC 0.890Lx0.098W 22.61mmx2.49mm 1.12W 4.7kOhm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components770101472P
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descriptions
Descriptions de Bourns 4310R-101-472 fournies par ses distributeurs.
10-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4300R 0.984Lx0.085W 24.99mmx2.16mm 1.25W 4.7kOhm ±100ppm/C
Resistor Network Bussed 9 Elements 10-Pin 4.7k Ohm 2% 300mWatt per Element 1250mW Total
RESISTOR, THICK FILM, NETWORKS & ARRAYS,10 PINS, 4.7K OHM,1.25W
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 4700ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 9808
RESISTOR NETWORK, 4.7KOHM, 2%, BUSSED, +; Case style: SIL; Depth, external: 4.96mm; Elements, number of: 9; Length / Height, external: 25mm; Pins, number of: 10; Power rating, per element: 200mW @ 70°C; Power rating: 0.2W; Resistance: 4.7kR; Temperature coefficient, + (a): ± 100ppm/°C; Temperature coefficient, - (a): 100ppm/°C; Temperature, operating (a) max: 125°C; Temperature, operating (a) min: -55°C; Temperature, power rating: 70°C; Tolerance, +: ± 2%; Tolerance, -: 2%; Voltage rating, DC: 100V; Width, external: 2.16mm; Length, lead: 3.18mm; Pitch, lead: 2.54mm; Resistance, insulation: 10MR; Temperature coeff, tracking +: ± 50ppm/°C; Temperature coeff, tracking -: 50ppm/°C