Bourns 4308R-102-203
8-SIP Array/network Resistor 4300R 0.784LX0.085W 19.91MMX2.16MM 1W 20 Kohm ±100PPM/C
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4308R-102-203.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Newark
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
41,095
Authorized Distributors
6
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
4
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1998-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Resistor Thick Film Net 20k Ohm 2% 1 Watt Isolated 8-Pin SIP Pin Through Hole
4600X ARRAY/NETWORK RESISTOR 10-SIP Resistor Network/Array ±2% ±100ppm/C 20kOhm 1.25W
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 20000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6010
CTS Components77083203P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 20000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77061203
Res Thick Film NET 20K Ohm 2% 0.96W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063203P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 20000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Bourns 4308R-102-203 fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film NET 20K Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1W, 20000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7808
Resistor, Isolated Resistor Network, 4, 20Kohm, 2%, Sip; Resistance:20Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:4Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating:1W Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 4308R-102-203