Bourns 4116R-1-332
Res Thick Film NET 3.3K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/°C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4116R-1-332.
JRH Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-69.19%
Stock
11,211
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film NET 3.3K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 3.3K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Conformal 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77081332P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 3300ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
CTS Components77081332
Res NET 3.3K Ohm 2% 1.32W Ý100ppm/ÝC BUS 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components770101332P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.4W, 3300ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Bourns 4116R-1-332 fournies par ses distributeurs.
8 ±2% 3.3kΩ 250mW ±100ppm/℃ DIP-16-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
16-DIP (0.300 7.62mm) 16-DIP 4100R 0.865Lx0.300W 21.97mmx7.62mm 2.25W 3.3kOhm ±100ppm/C
3.3k Ohm ±2% 250mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 3300ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
Thick Film Resistor Network; Resistance:3.3kohm; Resistance Tolerance:+/- 2 %; Series:4100R; Power Rating:2.25W; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:16-PDIP; Network Circuit Type:Isolated; Leaded Process Compatible:No RoHS Compliant: No