Bourns 4116R-1-223LF
Resistor Thick Film Net 22k Ohm 2% 2.25 Watt ±100ppm °C Isolated 16-Pin DIP Pin Through Hole
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4116R-1-223LF.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.43%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
66,199
Resistance
22 kΩ
22 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film NET 20K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Descriptions
Descriptions de Bourns 4116R-1-223LF fournies par ses distributeurs.
Bourns 4116R-1-223LF 22k ±2% 8R DIP Thick Film Resistor Network
16-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.865Lx0.300W 21.97mmx7.62mm 2.25W 22kOhm ±100ppm/C
8 ±2% 22kΩ 250mW ±100ppm/℃ DIP-16 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 22000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
Resistance:22Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Elements:8Elements; Resistor Case Style:Dip; No. Of Pins:16Pins; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:250Mw; Product Range:4100R Series Rohs Compliant: Yes |Bourns 4116R-1-223LF.