Bourns 3386R-1-502LF
3/8" Sq, Thru-Hole, TRIMMER, 5 Kilohms, Cermet, Single Turn | Bourns 3386R-1-502LF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3386R-1-502LF.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Newark
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1.06%
Stock
34,489
Authorized Distributors
6
Resistance
5 kΩ
5 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Trimmer, Cermet, 0.5W, 5000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Cermet Not Linear VERTICAL Trimmer Potentiometer 卤10% 280deg 500mW 85C
TT Electronics82PR5KLF
TRImmER POTENTIOMETER, 5KOHM 1TURN THROU; THROUGH HOLE; Trimpot Type:Single Turn; Element Material:Cermet;
TT Electronics72PMR5KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 5000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics72XR5KLF
Descriptions
Descriptions de Bourns 3386R-1-502LF fournies par ses distributeurs.
Single-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 5Kohms 10% 0.5Watts Square
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 9.53 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Tube
±10% ±100ppm/℃ 500mW 5kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRIMMER, POTENTIOMETER 5KOHM 1TURN THD;; TRIMMER, POTENTIOMETER 5KOHM 1TURN THD; Track Resistance:5kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; Adjustment Type:Side
Trimpot Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:5Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3386 Series; Power Rating:500Mw; Qualification:Aec-Q200 Rohs Compliant: Yes |Bourns 3386R-1-502LF.