Bourns 3352W-1-504LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500000ohm, 250V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3352W-1-504LF.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Master Electronics
Electro Sonic
element14
Tendance sur 3 mois:
-1.29%
Stock
14,605
Resistance
500 kΩ
500 kΩ
Tolerance
20 %
20 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 20% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 9.53 X 3.81mm) Pin Thru-Hole Bag
TT Electronics91WR500KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500000ohm, 250V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 20% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 7.62 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Bag
Res Cermet Trimmer 470K Ohm 20% 0.13W 1(Elec)/1(Mech)Turn 4.1mm (7 X 6mm) Pin Thru-Hole Tube
Res Cermet Trimmer 470K Ohm 20% 13/100W 1(Elec)/1(Mech)Turn 4mm (7 X 6mm) Pin Thru-Hole Tube
Descriptions
Descriptions de Bourns 3352W-1-504LF fournies par ses distributeurs.
3/8" ROUND, THRU-HOLE, TRIMMER, 500 KILOHMS, CERMET, OPEN FRAME, SINGLE TURN
Single-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 round 500Kohms 0.5watt 20% PBfree
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 5.33 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Bag
TRImmER, POTENTIOMETER, ((NW)); 500KOHM 1TURN THRU HOLE; Track Resistance:500kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:±
Trimmer Potentiometer, 500Kohm 1Turn Through Hole; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:500Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:1Turns; Power Rating:500Mwrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3352W-1-504LF